Současnost

ČSNS v Semíně

ČSNS působí v Semíně dlouhodobě. V roce 1994, ještě pod názvem LSNS, jsme volby v Semíně vyhráli ziskem 67 % hlasů, což nám vyneslo 10 mandátů v zastupitelstvu obce. V roce 1998 kandidovala ČSNS společně s nezávislými kandidáty a tato kandidátka obdržela opět 67 % hlasů, což tehdy znamenalo 6 mandátů, protože počet zastupitelů se snížil na 9. V roce 2002 a 2006 jsme nekandidovali. V následujících volbách v roce 2010 jsme dostali 20 % hlasů, což znamenalo 2 mandáty. V roce 2014 jsme opět nekandidovali, protože ČSNS v té době všechny své síly upřela do komunálních voleb v sousedních Kladrubech nad Labem, kde následně vyhrála ziskem 57 % hlasů. V nadcházejících komunálních volbách v roce 2018 se budeme opět ucházet o přízeň voličů.

rok 1990 1994 1998 2002 2006 2010 2014
volební
výsledek
67 % 67 % 67 % - - 20 % -
počet získaných
mandátů
10 10 6 - - 2 -

Rozpočet obce na rok 2016

Obec Semín má na rok 2016 sestaven přebytkovým rozpočtem, který počítá s příjmy 6,5 milionu a výdaji 5,6 milionu korun. Zároveň však obec splácí úvěr, jehož splátky ve výši 1,3 milionu korun celkový rozpočet posouvají do deficitu. Vzhledem k zůstatku na účtu obce ke konci roku 2015 ve výši 800 tisíc korun by stav financí na konci roku 2016 měl být 400 tisíc korun.

Karel Doskočil

Od narození žiji v Semíně v domě na silnici vedoucí do Kladrub nad Labem. Snažím se o to, aby dobré věci nezanikaly, aby neprošla nepravost a aby naše obec žila a rozvíjela se. Velmi jsem se angažoval především při opravě Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem, který s naší obcí sousedí. Vystupoval jsem proti vzniku krajinné oblasti Kladrubské Polabí, které bohužel vzniklo a nám obyvatelům dotčených obcí znesnadňuje život.

Nelíbí se mi, že v současné době politika rozděluje společnost. Nelíbí se mi, že současná doba opovrhuje dělnickými profesemi a že pracující člověk nedostává odpovídající mzdu. Je to dobře viditelné na tom, jak v posledních letech rostla efektivita práce, kterou nenásledoval růst mezd.  

Co chceme v Semíně vytvořit

Především se chceme zaměřit na rekonstrukci zchátralého pivovaru. Tato budova, ve které se narodil Josef Gočár, je ve velmi špatném stavu je potřeba ji opravit a nalézt pro ni smysluplný účel. Vedle toho se zasadíme o to, aby v Semíně nebyla zrušena ani mateřská ani základní škola. Přestože jsme byli proti vzniku krajinné oblasti Kladrubské Polabí, nemůžeme a ani nebudeme proti její existenci nic provádět. Místo toho se budeme snažit využít dotační programy, které vznik této krajinné oblasti budou provázet. Doufáme, že to aspoň částečně vykompenzuje znepříjemnění života našich občanů zvýšenou administrativní zátěží.

Naše zásady

  • podpora rodin s dětmi
  • podpora sportu a fyzické kondice obyvatel
  • podpora vzdělávání
  • vlastenectví
  • hospodaření s vyrovnaným rozpočtem
  • udržitelný rozvoj obce a společnosti

Naše výzva

Chceme vytvořit silnou kandidátku, proto apelujeme na politicky aktivní spoluobčany, aby se k nám přidali. Zajímá nás Váš názor, proto neváhejte a kontaktujte nás emailem. Obratem Vám odpovíme.

KONTAKTUJTE NÁS

Nahoru